Festiwal Supportów to szansa dla młodych, debiutujących zespołów, którym dajemy okazję zaprezentowania swojej twórczości przed wielotysięczną publicznością na Gubałówce w Zakopanem podczas letniej edycji Hej Fest, a także pod sceną w Pijalni Głównej w Krynicy
w ramach Krynica Źródłem Kultury oraz w trakcie sezonu koncertowego w Klubie Muzycznym Forty Kleparz w Krakowie.

 

Harmonogram 5. edycji JEsIEŃ/ZIMA 2019 z finałem
podczas CYKLU Koncertowego
"KRYNICA ŹRÓDŁEM KULTURY 2018" W KRYNICY.

 

1. Zgłoszenia

 

Przyjmujemy online w terminie 27.08-24.09 2018 r. Spośród wszystkich zgłoszeń Komisja Festiwalu wybierze 10 najlepszych zespołów. Wyniki zostaną opublikowane do 28 września 2018 na stronach internetowych Festiwalu Supportów.

2. EliminacjeOdbędą się w krakowskim Klubie Muzycznym Forty Kleparz w terminie od 15 października do 16 grudnia 2018 r. 10 zespołów, wybranych przez komisję, zaprezentuje swój 45-minutowy program. 6 najlepszych z nich zostanie wybranych głosami jury oraz publiczności w głosowaniu internetowym.

3. Warsztaty

 

Wybrana szóstka zespołów przybywa na najbardziej znane w Polsce warsztaty muzyczne w Muzycznej Owczarni, w dniach 6-12 stycznia 2019 w Jaworkach k. Szczawnicy. Pod okiem zawodowców będą tam pracować nad autorskim materiałem oraz nad wybranym utworem jednego z małopolskich artystów. Warsztaty zakończą się galą finałową, w której - oprócz zespołów konkursowych - wystąpi również gwiazda wieczoru.

4. Półfinały

Hej Fest 2018

 

Finał Festiwalu Supportów będzie miał miejsce podczas Krynica Źródłem Kultury. Między 18 stycznia i 22 lutego półfinaliści Festiwalu Supportów zaprezentują się podczas koncertów gwiazd polskiej sceny muzycznej. Głosować na wybrane zespoły będzie zarówno jury, jak i publiczność.

5. Finały

Hej Fest 2018

 

22 lutego w Pijalni Głównej w Krynicy, zmierzą się ze sobą dwa zespoły, które otrzymały największą ilość głosów. W trakcie trwania koncertu będą przyjmowane głosy jury, publiczności i internautów oglądających relację live. Zwycięzca otrzyma kontrakt sponsorski w wysokości 40.000 zł brutto.